O nás / about us

Jsme malá chovatelská stanice mainských mývalých koček. Najdete nás na úpatí Jizerských hor. Naše CHS Lucky Life*CZ byla založena v roce 2012 a je registrovaná u FIFE. V součastnosti máme 8 kočiček a 3 kocourky, další rozšíření zatím nemáme v plánu.

We are a small kennel breeding station of Maine Coon. Our kennel Lucky Life * CZ was established in 2012 and is registered with FIFE. We live in the north of the Czech Republic. Currently we have 8 females and 3 males. Greater breeding is not planned.

Informace pro zájemce:

Pokud je kotě:

volné - o kotě zatím nikdo neprojevil zájem

zamluvené - o kotě někdo projevil zájem, ale není složena záloha, proto je možné se o kotě zajímat

rezervované - za kotě byla složena záloha, proto není možné se o kotě zajímat

prodané - kotě je v novém domově

 

Výživa a veterina:

Kotě odchází do nového domova ve věku minimálně 14 týdnů. Je naučené základní hygieně a socializované. Kotě od nás je kompletně očkované, odčervené a čipované. Doporučujeme, aby si nový majitel nechal kotě vyšetřit do několika dnů po odběru u svého veterináře. Kotě je krmené granulemi Royal Canin: Kitten, Baby Cat a Maine Coon kitten. Dále dostává mléko Royal Canin, kapsičky a konzervy různých druhů a syrové maso. Kotě na mazlíčka je KASTROVANÉ.

 

Rezervační podmínky :

Pro rezervaci potřebuji vaši celou adresu trvalého bydliště, telefon, e-mail a zálohu.

 

volné - o kotě zatím nikdo neprojevil zájem, můžete si o něj napsat či zavolat

zamluvené - o kotě již projevil někdo zájem, zatím ale nebyla zaplacena rezervace, je tedy možné, že se ještě uvolní

rezervované - za kotě již byla zaplacena záloha a není tedy již možné kotě koupit

prodané - kotě je již v novém domověVíce zde: https://jacksenia-cz.webnode.cz/kotata/

Platební podmínky:

Pokud se nový majitel pro kotě závazně rozhodne, tak požadujeme rezervační zálohu ve výši 1/3 z celkové ceny kotěte, která je nevratná. V případě odřeknutí kotěte částku použijeme na další výživu kotěte a na hledání nového majitele. Nový majitel dostane kupní smlouvu, očkovací průkaz a malou výbavičku od nás. Kotě pro chov dostane i originální PP. 

 

volné - o kotě zatím nikdo neprojevil zájem, můžete si o něj napsat či zavolat

Více zde: https://jacksenia-cz.webnode.cz/kotata/

Jeden příběh pro lovce levných koťátek.

 
 

,,CENA??" - tak takhle začíná spousta konverzací směrem k chovateli, při hledání koťátka. Živého parťáka na 12-15 let.

ZÁJEMCE: Kolik stojí kotě?

CHOVATEL: 18 - 25 tis.

ZÁJEMCE: Cože?? Je to příliš drahé!!

CHOVATEL: Jaká by podle vás byla rozumná cena?

ZÁJEMCE: Ne více než 15 tis. Vy chovatelé jste tak předražení.

CHOVATEL: Je mi líto, že to vidíte takto, proč to nezkusíte sám?

ZÁJEMCE: Nikdy jsem nechoval!

CHOVATEL: ZDARMA vás mohu naučit, jak na to, a budete mít také znalosti, abyste mohl chovat.

ZÁJEMCE: Perfektní, děkuji!

CHOVATEL: Pro začátek budete potřebovat kočku (průměrná minimální cena 45tis. a více). Také kocoura (průměrná minimální cena 50tis. a více) Pokud jde o TOP kočky, speciální barvy apod., může být cena klidně i 200 a víc tis. Dobré by bylo jet na výstavu, abyste ukázal, že splňují standard plemene (minimálně 1500 každý klecné + cesta a ubytování cca 3- 6 tis., vybavení na výstavu pro 2 kočky cca 8 tis.). Budete muset provést genetické a zdravotní testy, což je v průměru asi 3 tis.+ na kočku. Vychovávejte a poskytujte každodenní péči, krmení a péči po dobu 1,5 roku. (Takže minimálně 3 tis. na kočku měsíčně)

ZÁJEMCE: Ale nemám tolik peněz...

CHOVATEL: Za 25 tis. mi můžete odchovat vrh a pak si nechat jedno z koťat. Samozřejmě musíte také zaplatit náklady na porod a péči.

ZÁJEMCE: Můžu to udělat.

CHOVATEL: OK, takže za 2 týdny bude rodit kočka. Budete muset být k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu po dobu nejméně 14 týdnů, abyste mohli pomoci s porodem a péčí. Pokud matka nebude moci, něco se pokazí, koťata krmte sondou nebo z láhve každé 2-3 hodiny ve dne i v noci, pokud má matka v prvních několika týdnech málo mléka.

ZÁJEMCE: Čtrnáct týdnů?? Je to na mě příliš mnoho času! Musím pracovat.

CHOVATEL: Potenciálně budete také potřebovat reprodukčního veterináře, aby provedl rtg (cca od 500), případně progesteronové testování (cca od 3 tis.) a císařský řez může stát (3-7 tis.) a počáteční veterinární péči o kotě do dostatečné doby k odchodu z domova. Nejméně 2x vet. kontrola pro kotěte, čip a dvě sady vakcín (2,5 tis. a více x kolik koťat je ve vrhu).

Mějte po ruce váhu, teploměr, latexové rukavice, dezinfekční prostředek, savé ubrousky, nůžky, hemostaty, nahřívací podložku, porodní box, přikrývky, čisticí potřeby, vhodnou stravu s doplňky pro matky, kojeneckou výživu, léky a potřeby pro ruční krmení pro případ nouze. ..Také musíte být stále na internetu a komunikovat se zájemci, vysvětlovat, posílat fotky a videa, odpovídat na dotazy, jak zájemcům, tak majitelům koťat, v prvních dnech velmi intenzivně, najít nové domovy, vyfiltrovat dobré budoucí majitele..

ZÁJEMCE: Ale já všechny tyto věci nemám!

CHOVATEL: do 20 tis. si můžete vše nakoupit + hračky a škrabadla, pro správný vývoj koťátek.

ZÁJEMCE: Ummm... Víte, myslím, že by mohlo být lepší, kdybych si koupil kotě.

CHOVATEL: Moudré rozhodnutí..

Pro nás chovatele neexistují žádné prázdniny ani dovolené, zatímco vy jdete na návštěvu s rodinou a přáteli, my jsme doma u našich koček a staráme se o ně. Je to závazek bez přerušení. Ledaže bychom zaplatili poměrně vysokou částku za licencovaného hlídače zvířat, který by se o ně všechny postaral, když jsme pryč. A není snadné najít někoho, kdo je ochotný převzít na sebe na týden nebo dva v kuse takovou zodpovědnost.

TOTO JE SKUTEČNOST

Když si vyberete profesionála, neplatíte jen za kotě, ale také: Nástroje, znalosti, zkušenosti, lásku, čas, oběti a následný chovatelský servis, kdy je vám chovatel k dispozici na telefonu atd. .. abyste měli to svoje zdravé, vymazlené koťátko, které vám bude dělat radost příštích 15 let..

(vypůjčeno od Mainecooni Zlata)